Nelepší inovace má Smart City Polygon v Plzni

Titul Česká dopravní stavba, technologie a inovace 2017 v kategorii Inovace dopravních prostředků získal ve čtvrtek 14. června 2018 projekt Smart City Polygon společností  OMEXOM GA Energo a E.ON Česká republika. Projekt Smart City Polygon představuje chytré technologie v praxi a je možné jej navštívit přímo v areálu společnosti OMEXOM  GA Energo v Plzni.

Slavnostní předávání cen, které uděluje Technologická agentura ČR (TAČR), se uskutečnilo již  popatnácté. Tentokrát si zástupci firem ceny převzali v Betlémské kapli v Praze. Ocenění za  společnost OMEXOM GA Energo přebíral z rukou předsedy výzkumné rady TAČR prof. Ing. Vladimíra  Maříka DrSc. ředitel společnosti Zdeněk Židek a Lukáš Svoboda za společnost E.ON.

„Smart City Polygon je prostor nabitý nejrůznějšími chytrými technologiemi, se kterými se budeme  v budoucnu stále častěji setkávat. Ať už se jedná o zvýšení bezpečnosti obyvatel, zlepšení ochrany  majetku nebo třeba chytré parkování. V areálu je možné si vyzkoušet, jak tyto technologie fungují  v praxi, ale také jakým způsobem se vyhodnocují a jak je možné dále se získanými údaji pracovat,“ vysvětluje ředitel společnosti OMEXOM GA Energo Zdeněk Židek a dodává, že projekt je práce  odhodlaného týmu lidí, kteří si zaslouží velké poděkování. „Těší mě, že polygon se naučili navštěvovat  žáci základních i středních škol, ale také zástupci měst a obcí, kteří mají zájem seznámit se s novými  technologiemi, jež usnadňují život lidem v nejrůznějších oblastech, zejména co se týká bezpečnosti,“ dodává Zdeněk Židek.

Smart City Polygon zájemci z řad veřejnosti, školy nebo potenciální investoři či nadšenci pro chytré  technologie najdou v ulici Na Střílně 1929/8 v plzeňské části Bolevec. Na komentovanou prohlídku je  možné se objednat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.smartcitypolygon.cz.

Nelepší inovace má Smart City Polygon v Plzni